Američki kutak raspisao je konkurs za volontere koji će pomoći u realizaciji programa u Kreativnoj biblioteci na Štrandu, a prijave su moguće još danas (nedelja).
Iako je početkom maja sklopljen ugovor sa firmom koja bi trebalo da održava tartan staze i druge veštačke podloge na keju, i posle više od dva meseca rezultati njihovog rada nisu uočljivi.
Sedam političkih partija i pokreta danas je od Skupštine grada zatražilo da povuče saglasnost na ugovor o javno-privatnom partnerstvu, odnosno privatizaciji JKP "Stan".
Novosadski vojni beskućnici već 27 godina žive u privremenom smeštaju, koji se za njih pretvorio u trajni boravak u nekadašnjoj oronuloj kasarni u Ulici vojvode Bojovića, za koju, kako kažu, plaćaju previsoke račune.
Ovog vikenda igraju se mečevi 2. kola fudbalskog prvenstva Srbije, Vojvodina će gostovati Zemunu, dok će Proleter ugostiti ekipu Voždovca na stadionu "Karađorđe".